Han ble «Årets navn» i fjor – nå kan du foreslå nye kandidater

4 hours ago 1



Nyheter

Hvem fortjener utmerkelsen som «Årets navn» i vår region?

Med overveldende flertall ble Torrey Skeibrok fra Farsund kåret til «Årets navn» i Lister i fjor. Han kan ikke nomineres igjen. Men det finnes mange andre gode kandidater der ute. Leserne oppfordres til å sende inn forslag. Foto: Cecilie Nilsen
Lars Erik Holmen Larsen

Oppdatert:30 sekunder siden

Mediehuset Lister skal for andre gang dele ut prisen «Årets navn» i Lister. Det gjeve hedersbeviset skal gå til en person som har skilt seg ut på en eller annen måte i løpet av 2025. I fjor gikk prisen til mangeårig ildsjel i Farsund, Torrey Skeibrok.

– Tidligere kåret vi «Årets idrettsutøver». I fjor gjorde vi om på det og gikk bredere ut. Det skal bli en ny, årlig tradisjon fremover. For det er ikke bare på idrettsarenaene at lokale mennesker gjør seg bemerket. Denne prisen kan gå både til en person som har gjort en ekstraordinært god prestasjon, men også til noen som har gjort seg bemerket på andre måter i nyhetsbildet lokalt - og gjerne også ut over Lister-regionens grenser. Vi ønsker å løfte opp de lokale heltene. Bare det å bli nominert til denne prisen vil være en ære, sier ansvarlig redaktør Svein Morten Havaas.

Bare det å bli nominert til denne prisen vil være en ære.

Svein Morten Havaas, ansvarlig redaktør i mediehuset Lister

– Send inn forslag til kandidater til «Årets navn» i Lister-regionen, sier ansvarlig redaktør i mediehuset Lister, Svein Morten Havaas. Foto: Cecilie Nilsen

Send inn ditt forslag

For å kåre «Årets navn» ber vi dere lesere om å sende i forslag på e-post til redaksjonen@lister24.no med en kort begrunnelse om hvorfor denne personen fortjener utmerkelsen. Du må ha sendt inn ditt forslag innen søndag 21. desember.

Redaktøren håper at mange vil bidra med sine forslag.

– Her trenger vi alle gode innspill. Så benytt anledningen nå til å sende inn ett eller flere forslag til lokale navn som har gjort seg fortjent til litt ekstra heder og ære. Vi har to kriterier. Det ene er at tidligere vinnere ikke kan bli nominert igjen – så Torrey Skeibrok er utelukket denne gangen. Det andre er at vedkommende har tilknytning til vårt dekningsområde – det vil si kommunene Farsund, Lyngdal, Hægebostad, Kvinesdal eller Flekkefjord, sier redaktøren.

Etter at forslagene er kommet inn, vil avisens redaksjon velge ut fem finalister. Disse vil da bli presentert og det vil bli satt opp en kåring som holdes på nettsiden Lister24.

– Hvem som til slutt får denne prisen, er det helt opp til leserne å bestemme, sier Svein Morten Havaas.

Vinneren vil bli offentliggjort tidlig på nyåret.

Premie

Den som til slutt blir kåret til «Årets navn» få en unik vase laget av Hvistendahl Keramikk i Farsund som synlig bevis på hedersutnevnelsen. Vinneren får i tillegg velge ut en organisasjon, et lag eller forening som skal motta 10.000 kroner i gave fra avisen.

– Våre lesere er flinke til å engasjere seg i å foreslå kandidater til julestjerne-spalten vår i desember. Nå håper vi på minst like stort engasjement også i denne kåringen, avslutter redaktør Havaas.

Read Entire Article