Har mottatt 50 tips om Arna-drapet

2 hours ago 1



Nå etterlyser politiet flere tips fra publikum og utvider perioden de håper på tips fra.

 Silje Katrine Robinson / NTBPolitiets krimteknikere jobbet på stedet mandag etter en voldshendelse i Arna i Bergen søndag kveld. Foto: Silje Katrine Robinson / NTB
Oppdatert onsdag 11. februar kl. 11:33

Politiet holdt en ny pressekonferanse onsdag formiddag.

En mann i 20-årene fra Afghanistan ble drept i Arna i Bergen søndag kveld. Mannen kom til Norge i 2021.

Gjerningspersonen er fortsatt på frifot.

Drapet skjedde like utenfor leiligheten hans. Mannens kone ble også lettere skadet og fraktet til sykehus.

Les også: Arna-drapet: Politiet har fått rundt 40 tips

Politiadvokat Inger-Lise Høyland forteller onsdag at de har fått inn 50 tips så langt. Disse tipsene har ikke gitt et gjennomslag i etterforskningen. Derfor etterlyser de flere tips fra publikum.

Bilde av PolitiadvokatPolitiadvokat

Inger-Lise Høyland

– Jeg vil minne om at vi ønsker oss tips fra personer som hadde biler parkert i området Åsheimsdalen i Arna fra klokken 14 på søndag og fram til midnatt. At dere sjekker dashbordkameraet, om det kan ha slått seg på og om det er opptak i tidsrommet.

De har mottatt en stor mengde informasjon, både i form av video, logger, trafikkdata, bompengepasseringer.

– Vi har fått en foreløpig dødsårsak etter obduksjon, men vi vil ikke si hva den er så langt, forteller Høyland.

– Vi har fortsatt ingen grunn til å tro at dette er et helt tilfeldig angrep, sa hun tirsdag.

Politiet har avslutett en rundspørring i nabolaget. Noen av de politiet har snakket med, må komme inn til ytterligere samtaler for å klargjøre detaljer.

Tips oss illustrasjon

Har du tips?

Send oss informasjon, bilder eller video.

Read Entire Article