Heggem tapte skandinavisk duell i supercupfinale
Bologna klarte aldri å gi ligamester Napoli kamp i en tam italiensk supercupfinale, som endte 2-0 i Napolis favør.
Landslagsforsvarer Torbjørn Heggem var i flere dueller med Napoli-angriper Rasmus Højlund. Bolognas Heggem la seg tidlig ned på gresset etter det som tilsynelatende var en albue fra den danske landslagsspissen.
Senere i førsteomgangen mente Højlund at nordmannen måtte utvises, da han ble felt av Heggem på vei mot mål. Dommeren ga det gule kortet.
Heggem ble utvist i forrige ukes ligatap mot Juventus, men det hindret ikke nordmannen i å spille kveldens finale.
Napoli tok ledelsen etter snaut 40 minutter på et langskudd fra David Neres. Samme mann utnyttet en gigantisk keeperblemme like etter pause, og økte til 2-0.
Regjerende cupmester Bologna klarte ikke å kjempe seg inn igjen finalen mot den regjerende ligamesteren, som ble spilt i Saudi-Arabia.
OL innenfor rekkevidde for Møller: – Godt å vite at det er en mulighet
Etter det stygge fallet i Val Gardena torsdag forrige uke, forteller Fredrik Møller at OL tidlig i februar skal være innenfor rekkevidde.
Etter å ha vært både på sykehus i Italia, samt spesialist i Norge mandag, er beskjeden den samme.
– Det er ikke helt bankers enda, men det ser ganske lyst ut, sier Fredrik Møller til NRK.
– Legene sa jeg har hatt ganske flaks. Jeg har kompresjonsbrudd i tre-fire forskjellige ryggvirvler, men de er under kontroll og jeg slipper å operere.
At OL er innenfor rekkevidde, er gode nyheter for Møller.
– Det er veldig positivt det, sier Møller.
Nå blir det et par rolige uker, før han forhåpentligvis kommer seg på ski etter hvert.
– Jeg kunne begynne å skli litt sakte rundt på ski etter to uker. Hvis alt går etter planen skal det være mulig å kjøre noen ordentlige løyper etter fire uker, og da er det jo to uker igjen til OL, sier Møller.
– Det er i hvert fall godt å vite at det er en mulighet. At jeg ikke sitter her og håper på ingenting.
Serie A skroter omstridt kamp i Australia
Serie A-kampen mellom Milan og Como som skulle spilles i Perth i Australia i februar, flyttes tilbake til Italia, bekrefter ligaen selv.
Årsaken er ifølge ligaen at Det asiatiske fotballforbundet (AFC), som Australia hører til, har stilt krav som ikke kan oppfylles.
Det spesifiseres ikke hva kravene er.
Kampen har vært planlagt lenge, og Serie A-president Ezio Simonelli slo fast så sent som 18. desember at kampen kommer til å spilles i Perth.
Milans franske duo Mike Maignan og Adrien Rabiot er blant spillerne som har uttrykt misnøye med å flytte kampen til den australske byen, som ligger nesten 14.000 kilometer unna Milano.
Til sammenligning er avstanden mellom Milano og Como bare rundt 40 kilometer.
Tidligere har også La Ligas planer om en seriekamp i Miami blitt skrotet. (NTB)

















English (US)