Imran Saber varetektsfengsles i ytterligere fire uker

21 hours ago 1



Akkurat nå

Imran Saber, kjent under kallenavnet «Onkel Skrue» i Oslos kriminelle miljø, får forlenget varetektsfengsling i fire nye uker.

Imran Saber – alias «Onkel Skrue» Foto: Privat

Saber har allerede vært varetektsfengslet i fire uker, og må nå sitte inne enda lenger. Det fremgår i kjennelsen fra Oslo tingrett.

Saber var ikke selv til stede da kjennelsen ble avsagt. Han kan imidlertid anke fengslingskjennelsen til lagmannsretten innen to uker.

– Vi konstaterer at retten mener at mistanken er svekket for flere av forholdene. Retten er også i tvil om videre varetekt er forholdsmessig. Dette er positive signaler, og vi forventer at varetekten går mot en slutt, sier forsvarer Ketil Magnus Berg til TV 2 onsdag ettermiddag.

47-åringen ble pågrepet i slutten av juni og er siktet for tvang, utpressing, trusler, skadeverk og hensynsløs adferd.

Politiet mener de straffbare forholdene har pågått siden mars. I den ti poster lange siktelsen fremkommer navn på mange fornærmede personer.

– Min klient nekter straffskyld, har forsvarer Ketil Magnus Berg tidligere sagt til VG.

Oslo tingrett besluttet 1. juli at Saber skulle løslates mot meldeplikt, men politiet anket avgjørelsen. Borgarting lagmannsrett ga politiet medhold i begjæringen om å varetektsfengsle ham.

Saber er tidligere dømt for vold, vinning og narkotikaforbrytelser. Den lengste fengselsstraffen er fengsel i tre år for medvirkning til hasjsmugling og grovt heleri. I Oslos kriminelle miljø er han kjent under kallenavnet «Onkel Skrue».

Read Entire Article