Liverpool med kruttsterk triumf uten Salah
Liverpool så ut til å gå på en liten smell i Milano, hvor det lenge var 0-0 mot Inter. Men takket være en sen straffescoring, ble det i stedet en sterk 1-0-seier for Arne Slots mannskap.
Det skjedde etter noen turbulente dager, hvor superstjerna Mohamed Salah hadde gått til angrep på både klubben og manager Slot.
Liverpool hadde imidlertid en scoring godkjent lenge, men som til slutt ble annullert av VAR på grunnn av en hands på Hugo Ekitiké.
Så skulle de få en faktisk godkjent scoring. Inters Bastoni holdt i trøyen til Florian Wirtz og etter en VAR-sjekk ble det dømt straffe.
Dominik Szoboszlai fikk æren av å sette straffescoringen, og dermed fikk rødtrøyene en senscoring, kun et par minutter før full tid.
Seieren betyr at Liverpool fortsatt har gode muligheter for direkte avansement til åttedelsfinalene i Mesterligaen. De befinner seg på åttendeplass i ligaen.
Sørloth bidro til snuoperasjon – første Mesterliga-mål på fem år
Alexander Sørloth bidro med både scoring og assist da Atlético Madrid kom tilbake i 3-2-seieren over PSV Eindhoven i Mesterligaen.
Trønderen scoret etter en snau time da han satte et innlegg tilbake i motsatt hjørne. Det var Sørloths første Mesterliga-scoring for Atlético og hans andre totalt i den gjeveste europacupen.
I desember 2020 fant han nettmaskene i Mesterligaen som RB Leipzig-spiller.
Atlético kom skjevt ut i Nederland. Guus Til fikset tidlig 1-0 til PSV mot et høytstående bortelag.
Så ble PSV hardt straffet for svak frispilling da Sørloth spilte fri Julian Alvarez som utlignet.
Sju minutter ut i 2.-omgangen var Atlético i føringen. David Hancko var årvåken på en keeperretur etter en corner.
PSV tente et håp med en redusering fra Ricardo Pepi i sluttminuttene.
Et kvarter før slutt ble Sørloth byttet ut. 30-åringen må ofte starte kamper på benken under Diego Simeone, men har i det siste vist nytteverdi. Nylig ble han tomålsscorer i La Liga.
Med tirsdagens resultat er Atlético Madrid på tolv poeng og foreløpig inne blant de åtte beste som tar seg direkte til åttedelsfinale etter ligaspillet.
I slutten av januar kommer Bodø/Glimt til Madrid i siste runde før utslagsfasen. (NTB)
Norges curlingkvinner videre i OL-jakten
Det norske kvinnelandslaget i curling holdt unna en tsjekkisk sluttspurt og er klar for siste fase i OL-kvalifiseringen.
Laget til skip Marianne Rørvik slo Tsjekkia 6-5. Med det er avansementet i boks før den avsluttende kampen mot ubeseirede Japan natt til onsdag.
Etter seks omganger lå Norge under 2-3, men snudde raskt til 5-3. Tsjekkerne plukket poeng i de to siste omgangene.
Norge har vunnet fem av seks kamper i canadiske Kelowna. Åtte lag er med i turneringen om to OL-plasser, men kun tre av dem får kjempe videre.
USA eller Tyskland slår følge med Norge og Japan.
I sluttspillet møtes de to beste lagene først, og vinneren blir OL-klar. Taperen møter det tredje beste laget i grunnspillet om den siste billetten til neste års vinterleker i Nord-Italia.
Norsk curling har ikke hatt med et kvinnelag i OL siden 2006. (NTB)














English (US)