Oppdatert mandag 11. mai kl. 05:43
- Kristoffer Reitan (28) ble i natt den første nordmannen som har vunnet PGA-turneringen Truist Championship, en av de største turneringene utenom majorene. Han sikret seg førstepremien på rundt 33,5 millioner kroner etter å ha vunnet med 15 slag under par totalt.
- En fritidsbåt med tre utenlandske fisketurister er savnet på Nordmøre etter at de ikke kom tilbake til avtalt tid ved Smøla. Hovedredningssentralen Sør-Norge startet en omfattende søkeaksjon litt før halv to natt til mandag.
- Én amerikansk cruisepassasjer «MV Hondius» har testet svakt positivt for Andes-varianten av hantaviruset, mens en annen viser milde symptomer. Totalt åtte tilfeller av hantavirus er bekreftet om bord på skipet, og tre personer er døde.
- En tenåring ble slått og sparket av flere gjerningspersoner under et ran i Fredrikstad natt til mandag. Ranerne tok telefon og ørepropper fra gutten, som ble kjørt til legevakt.
- Israels statsminister Benjamin Netanyahu ønsker å gjøre Israel uavhengig av USAs militærstøtte i løpet av ti år. Israel mottar i dag rundt 3,8 mrd. dollar i amerikansk militær bistand årlig.
- USAs president Donald Trump besøker Kina fra onsdag til fredag denne uken, bekrefter kinesiske myndigheter. Besøket skulle egentlig ha funnet sted tidligere i vår, men ble utsatt på grunn av Iran-krigen.

2 hours ago
2









English (US)