Fra og med onsdag skjer det store endringer for matleveringstjenesten Adams Matkasse.
Publisert 04.02.2026 08:10
Matleveringstjenesten Adams Matkasse, som leverer ferdig porsjonerte råvarer og tilhørende oppskrifter rett på døren, forsvinner nå fra markedet.
Men ikke for godt.
– Det er et brennhett marked for norske matkasser og når interessen er så stor, har vi et ansvar for å levere en bedre totalopplevelse.
Det sier Sanne Ødegård Gjernes, brand specialist i det svenske matkasseselskapet Cheffelo, som eier både Adams Matkasse og Godtlevert.
– Derfor er vi glade for å kunne tilby kundene våre flere oppskrifter og enda bedre kvalitet.
Blir til én
Selskapet forteller at stadig flere nordmenn kjøper matkasser og mener at denne trenden vil fortsette fremover.
Cheffelo har derfor besluttet å integrere Adams Matkasse i Godtlevert.
– Fra onsdag 4. februar går denne endringen live til alle våre kunder, sier Gjernes og fortsetter:
– Ved å fokusere på kun én merkevare, vil produksjon, markedsføring, salg og logistikk bli mer kostnadseffektiv, noe som bidrar til at det nye Godtlevert kan tilby fortsatt konkurransedyktige priser, i en tid hvor matvareprisene i Norge har steget kraftig.
Er du kunde av Adams Matkasse? Les hvordan du forholder du deg til endringen, lenger ned i saken.
– Ikke et farvel
Adams Matkasse ble opprettet i 2013 av landslagskokk Adam Bjerck, sammen med tre medgründere.
I 2017 slo de seg sammen med daværende konkurrent Godtlevert, men beholdt hvert sitt navn.
Nå har Cheffelo likevel besluttet å fjerne førstnevnte merkevare.
Men hvorfor?
– Vi gjør dette hovedsakelig for kundene våre og for at vi skal kunne skape et bredere og mer moderne tilbud med flere valgmuligheter, inkludert flere retter, personlig tilpassede matkasser og flere mulige porsjonsbestillinger.
– Dette er derfor ikke et farvel, da vi tar med oss alt videre fra Adams og inn i Godtlevert.
Slik blir endringen
Gjernes hevder at endringen ikke vil komme med uventede overraskelser.
– Det vil forbli Godtlevert slik det står seg i dag, med den klassiske røde matkassen.
– Navnene skal heller ikke slås sammen og vi vil holde kundene oppdatert underveis i prosessen.
Til alle «bekymrede» kunder har Gjernes følgende beskjed:
– Alt vil fungere som tidligere og tjenesten vil være helt lik. Kundene vil ikke merke noe forskjell i levering eller noe, sier hun og fortsetter:
– Det vil være en lang periode på over en måned der kunden har mulighet til å flytte sitt abonnement hos Adams, over til Godtlevert.
Eller så kan man sitte rolig i båten og la det gå automatisk.
– Ingenting skal forsvinne og Adams-kundene vil få det de alltid har fått, avslutter hun.






English (US)