Simen Wangberg forlater Stabæk – ansatt i Rosenborg

5 hours ago 2



  • 5. november 2025 kl. 13:50

    Simen Wangberg forlater Stabæk – ansatt i Rosenborg

    Simen Wangberg er ansatt i en rolle som lagleder for Rosenborgs A-lag i fotball. Han gir seg dermed i Stabæk. De to klubbene opplyser begge om Wangbergs beslutning onsdag.

    34-åringen starter i jobben i RBK allerede mandag i neste uke.

    Wangberg har de siste to årene vært sportslig koordinator i Stabæk. Før det var han spiller i bærumsklubben.

    Nå flytter trønderen hjem.

    – Den første drømmen jeg hadde som ung gutt var å spille for Rosenborg. Den ble oppfylt. Nå som jeg har blitt «voksen», har jeg alltid hatt lyst å jobbe i Rosenborg. Jeg ser virkelig fram til å ta fatt på oppgaven, sier Wangberg om sin nye rolle.

    Wangberg har spilt 42 kamper for Rosenborg og ble seriemester med klubben i 2009 og 2010.

    (©NTB)

    Simen Wangberg ser inn i kameraet

    Foto: Frederik Ringnes / NTB
  • 5. november 2025 kl. 12:51

    Smell for Sveriges ferske landslagssjef – Arsenal-stjerne ikke med debuttroppen

    Arsenal-stjernen Viktor Gyökeres blir ikke klar til kriserammede Sveriges kommende VM-kvalifiseringskamper i fotball. Alexander Isak er derimot med.

    Det kom fram da landslagssjef Graham Potter presenterte sin første tropp onsdag. Sverige møter Sveits og Slovenia i VM-kvalifiseringen den kommende tiden.

    Stjernespissen Gyökeres ble byttet ut i pausen i Arsenals Premier League-møte med Burnley sist helg. En muskelskade er problemet.

    Liverpool-profilen Alexander Isak har på sin side slitt med en lårskade og har ikke spilt siden 5-1-seieren over Eintracht Frankfurt for to uker siden. Til landskampene er han imidlertid aktuell.

    – Alex er ikke klar for å spille to kamper med 90 minutter, men han er tilgjengelig, sier Potter.

    50-åringen erstattet nylig Jon Dahl Tomasson som landslagssjef etter Sveriges fiasko i innledningen av VM-kvalifiseringen.

    Sverige står med bare ett poeng på fire kamper og må gjennom playoff neste vår i jakten på VM-billett. (NTB)

    en mann med skjegg

    Foto: Pontus Lundahl / TT / TT / NTB
  • 5. november 2025 kl. 11:51

    Odd-legenden Steffen Hagen legger opp

    Steffen Hagen (39) er inne i sin siste sesong som fotballspiller etter 20 år i Odd.

    Forsvarsbautaen Hagen har siden debuten i 2006 spilt 590 kamper for grenlandsklubben.

    Etter årets sesong er det slutt, melder Odd på sin nettside.

    – Jeg har en fødselsattest som sier sitt, sier Hagen med et smil.

    – Jeg vet jo at jeg ikke kan spille fotball for alltid, selv om jeg synes det er utrolig gøy. Det har vært en gradvis prosess å komme til dette standpunktet, legger han til.

    39-åringen har blitt en klubblegende.

    – Jeg hadde nok ikke trodd jeg skulle bli her i tjue år, men jeg er veldig glad for det nå. Jeg har hatt muligheter til å dra, men vi har hatt fine år her. Cupfinale, medaljer og europakamper. Det er jeg stolt over å ha vært en del av.

    Telemarksavisa meldte først om nyheten. (NTB)

    Steffen Hagen

    Foto: Trond R. Teigen / NTB
  • Read Entire Article