Skadet Slind besto medisinsk test – melder seg klar for Ruka-start

3 hours ago 2



Langrennsprofilen Astrid Øyre Slind gikk glipp av åpningshelgen på Beitostølen som følge av en akillesskade. Torsdag kommer hun med en gladmelding.

Til Adresseavisen bekrefter veteranen fra Oppdal at hun har fått grønt lyst til å stille til start på søndagens 20 kilometer lange fellesstart i fri teknikk under verdenscupåpningen i Ruka.

Avgjørelsen ble tatt etter at Slind var gjennom en hardøkt torsdag formiddag.

– I samråd med en fysioterapeut, sjekket vi ut skaden før og etter hardøkta i dag, og det så fint ut. Han er positiv, sier Slind til Adressa.

Skaden er samtidig ikke tilbakelagt. Inntil videre velger hun å droppe klassiske renn.

– Planen nå er å gå i Ruka, og se hvilke reaksjoner jeg får av det. Deretter blir det en vurdering om jeg kan teste ut klassisk fra neste uke av, og hva som skjer videre inn mot verdenscuphelga i Trondheim, sier Slind.

Selv om hun ikke gikk på Beitostølen, var superveteranen forhåndsuttatt til rennene i Finland. (NTB)

Read Entire Article