Formannskapet i Lyngdal har møte torsdag ettermiddag. Møtet starter klokken 12.00, og du kan se det direkte her.
Oppdatert:56 sekunder siden
Møtet streames via Lyngdal kommunes kommune-tv-løsning, og finner sted etter at formannskapspolitikerne har hatt et såkalt arbeidsmøte om budsjettet.
Det skal ikke gjøres noe vedtak i arbeidsmøtet, og det blir ikke streamet.
Blant sakene som skal behandles i det ordinære formannskapsmøtet er blant annet en sak om videreføring av leieavtalen for Lyngdal legesenter, en søknad fra Lyngdal By om et tilskudd på 200.000 kroner i 2025, 2026 og 2027 til rekrutterings- og markedsføringsprosjektet «Bo, leve, jobbe i Lister» og en klage på avslag om omsorgsbolig.
Les også:
Vil fornye leieavtale: – Nødvendig for å opprettholde stabil drift
Også Audnedalspakken, salg av en kommunal eiendom i Austad, samarbeidsavtale med Lister Nyskaping og medarbeidersamtale og lederavtale med kommunedirektøren står på sakskartet.
Blant referatsakene er et svar fra Ukrainas ambassdør til Norge på brevet fra ordføreren i Lyngdal om avslutningen av vennskapssamarbeidet med Kryvyi Rih.













English (US)