Fredag kveld norsk tid kom nyheten at det er over «Sex og Singelliv»-spin-off-serien «And Just Like That».

Det ble annonsert i et innlegg på Instagram-kontoen til serien undertegnet en av serieskaperne, Michael Patrick King.
– Og akkurat slik … avsluttes historiefortellingen i «Sex and the City»-universet. Da jeg skrev den siste episoden av sesong 3 av «And Just Like That …», skjønte jeg at dette kunne være et vakkert sted å stoppe, skrev King.
Spin-off-serien hadde premiere på HBO Max sent i 2021, med tre av de fire opprinnelige hovedrollene tilbake.
Fornyelsen skjedde uten Kim Cattralls karakter, Samantha Jones. Den populære karakteren dukket imidlertid opp indirekte i en tekstutveksling med Carrie Bradshaw, spilt av Sarah Jessica Parker.

Forteller ærlig: – Helt grusomt og skummelt
I et Instagram-innlegg etter at nyheten ble kjent, tok Parker et rørende farvel med karakteren hun har spilt i nesten 30 år.
– Carrie Bradshaw har vært mitt profesjonelle hjerte i 27 år. Jeg tror jeg har elsket henne mest av alle. Jeg vet at andre har elsket henne slik jeg har gjort, vært frustrert over henne, fordømt henne, heiet på henne, skrev Parker.
Miranda Hobbes (Cynthia Nixon) og Charlotte York (Kristin Davis) var også tilbake i New Yorks gater og på seernes TV-skjermer.
Kristin Davis skrev i sitt eget innlegg:
– Jeg er dypt trist. Jeg elsker hele vår vakre cast og crew. 400 håndverkere jobbet så hardt med kjærlighet for serien vår. Og til våre lojale fans, vi elsker dere for alltid.
Selv med en trofast fanbase og nye seere, har serien fått kritikk for forvirrende handling og karakterutvikling siden første sesong.
Serien har totalt tre sesonger. Den avslittes med en todelt-finale som sendes på HBO Max 7. og 14. august.