Solbakkens siste beskjed til spillerne: – Da klikker det for meg

2 hours ago 1



Landslagssjef Ståle Solbakken har bare én frykt før Norge møter Italia søndag.

Foto: VEGARD GRØTT / Bildbyrån

Publisert: 16.11.2025 11:05 | Oppdatert: 16.11.2025 11:24

Solbakken holdt nemlig en tordentale under lagets siste trening før kampen, viser en video på herrelandslagets Instagram-konto.

Der ser man en konsentrert Solbakken som har samlet spillerne i ring.

– Det kommer 6–7000 nordmenn, kongefamilier og en hel verden ser på. Det er umulig å skremme dere, starter han talen med å si.

– Det eneste jeg er redd for, er at det er én eller to av dere som ikke klarer å manne dere opp. Det er normalt når vi er en situasjon som det her, men hver enkelt av dere må ta ansvaret. Vi har hatt en helt perfekt kvalik til nå og da skal vi ikke ødelegge noe som helst med at én eller to ikke er «der». Da klikker det for meg!

På videoen ser man at Solbakken går rundt før han sparker til en ball i det han sier dette, for å vise alvoret.

Foto: VEGARD GRØTT / Bildbyrån

Norges oppgave på søndag er å ikke tape med mer enn ni mål mot Italia. Da blir det direktebilett til VM neste sommer.

Også på pressekonferansen like før snakket Solbakken om hvor viktig det er at spillerne tar ansvar i denne kampen.

– Vi håper at vi kommer opp dit vi må være. Det er en kamp det vi skal gjøre alt for å være klare. Det er en spesiell case. Vi har gjort alt vi kan. Andrew (Findlay, analytiker) og jeg har gjort akkurat de samme analysene og vi jobber like hardt.

– Det er ingen av spillerne som har veldig mye erfaring med det. Men det er en situasjon vi hadde gitt alt for å stå i på forhånd. Vi har gjort en perfekt kvalik til nå, så må vi fullføre i morgen.

– Er det noe gen i kroppen din som sier at dette ikke skal gå? spurte Nettavisen.

– Nei, det er det ikke.

Read Entire Article