Stensland ferdig på kvinnelandslaget

2 hours ago 5



Ingvild Stensland står ikke lenger oppført som assistenttrener for de norske kvinnene.

Ingvild Stensland. Her under en tidligere landslagsstrening på Ullevaal stadion. Foto: Thomas Andersen / NTB
  • Synne Sofie Christiansen, VG

Publisert: 02.06.2026 10:37

Ingvild Stensland har over en lengre periode stått oppført som assistenttrener for Norges kvinnelandslag. Etter jul har Stensland imidlertid ikke vært til stede på noen samlinger.

Stensland kom inn i jobben som assistenttrener på kvinnelandslaget under Hege Riise i 2022, en rolle hun har hatt også under tidligere landslagssjef Leif Gunnar Smerud og nåværende landslagssjef Gemma Grainger.

Nå er Stensland flyttet over til rollen som fagutvikler på aldersbestemte landslag.

– Etter fire år som assistenttrener for A-kvinner har tiden kommet for nye utfordringer. Jeg gleder meg stort til å begynne å jobbe med aldersbestemte landslag, sier Ingvild Stensland i en pressemelding fra fotballforbundet.

Det siste halvåret har det vært flere endringer i støtteapparatet rundt Gemma Grainger. Assistenttrener Lee Skyrme, analyse- og dødballansvarlig Terje Skjeldestad og analyseansvarlig Simon Hansen har også forsvunnet ut av støtteapparatet i vinter.

På første samling for året, var Kjetil Lone (56) og Michael Harris (41) nye tilskudd i støtteapparatet. Den gangen ble det ikke kommunisert noe om at Stensland var ferdig i sin stilling.

Forbundet skriver at Stensland selv har ønsket å forlate jobben som assistenttrener.

– Ingvild har ønsket nye utfordringer, og vi har hatt gode samtaler for å legge best mulig til rette for det. Vi er glade for at hun blir her som «Fagutvikler Sport», og ser fram til å fortsatt ha hennes kompetanse på Ullevaal, sier Karl Petter Løken i pressemeldingen.

Read Entire Article