The Athletic: Antony går permanent til Real Betis

4 days ago 1



Avtalen inkluderer også en lukrativ videresalgsklausul.

Foto: ADAM VAUGHAN / EPA / NTB
  • Sindre Espe, VG

    Sindre Espe, VG

Publisert: 01.09.2025 07:49 | Oppdatert: 01.09.2025 08:03

Real Betis og Manchester United har kommet til enighet om et salg av kantspilleren Antony (25) for 25 millioner euro – 295 millioner norske kroner – skriver overgangsjournalist David Ornstein i The Athletic.

Avtalen inkluderer også en klausul som gir United halvparten av overskuddet dersom Betis selger spilleren videre senere, skriver Ornstein.

Antony imponerte på utlån i den spanske klubben i andre halvdel av forrige sesong, hvor han scoret ni mål og hadde fem målgivende pasninger på 26 kamper. Der var han viktig for at laget nådde finalen i Conference League, hvor de tapte 1–4 mot Chelsea.

Blant annet med denne frisparkperlen i semifinalen:

United betalte opprinnelig 95 millioner euro da han ble hentet fra Ajax sommeren 2023, men brasilianeren fikk det aldri helt til å stemme på Old Trafford.

Antony har to år igjen av kontrakten sin med United, som gir ham seks millioner pund i året. Lønnskuttet som han må ta for å gå til Betis utgjør fire millioner euro, melder The Athletic.

  • Ny måned betyr nye muligheter til å slå vennene dine i Profeten. Spå riktig resultat i et stort utvalg kamper – og vær med i kampen om et reisegavekort på 10.000 kroner!
Read Entire Article