Trump får bygget ballsal til to milliarder i Det hvite hus

21 hours ago 8



USAs president Donald Trump har beordret bygging av en ballsal i Det hvite hus. Prislappen er på 200 millioner dollar, ifølge Det hvite hus.

USAs president Donald Trump vil oppgradere Det hvite hus med en ballsal til rundt 2 milliarder kroner. Foto: Julia Demaree Nikhinson / AP / NTB

Publisert: 31.07.2025 20:31

Summen tilsvarer drøyt 2 milliarder kroner. Ballsalen skal ligge i Det hvite hus' østlige fløy, og byggingen begynner i september.

Østfløyen vil bli modernisert som del av prosjektet, og ansatte med kontorer der, blant dem rådgivere til førstedame Melania Trump, vil bli midlertidig omplassert, sier pressetalsperson Karoline Leavitt.

Trump og andre donorer vil stå for finansieringen, ifølge henne. Trump har flere ganger klaget på at Det hvite hus ikke har noen stor ballsal for høytidelige mottakelser.

Read Entire Article