Tung trend fortsatte for Vålerenga – poengdeling mot Fredrikstad

7 hours ago 2



Nok en gang ble det en fryktelig start på eget kunstgress for Vålerenga. Seier på hjemmebane har de ikke tatt siden serieåpningen.

 Åpningene av kampene på Intility har ikke gått veien for Vålerenga denne sesongen. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Publisert: 05.07.2025 19:54

Å slippe inn tidlig på hjemmebane har blitt et kjennetegn for Vålerenga denne sesongen.

Ved fire av seks hjemmekamper i år har Enga-fansen sett laget slippe inn mål før det har gått ti minutter.

Det var tilfellet også lørdag da det ikke tok lenger enn fire minutter før Fredrikstad åpnet målkontoen i hovedstaden.

  • Etter litt rot i Enga-feltet var det Rocco Shein som dundret ballen via tverrliggeren og inn i kassa.

– Vi kommer litt gærent i gang igjen, det er en magnet i målet der de første 15 minuttene, sa Petter Myhre til TV 2 i pausen.

Fredrikstad fortsatte å skape trøbbel for vertene i boksen, og svært nære kom de da skuddet til Daniel Eid gikk via et Vålerenga-bein, og Jacob Storevik fikk akkurat hansket ballen til corner.

  • Filip Thorvaldsen var et uromoment for Fredrikstad-forsvaret, og like før pause fikk 19-åringen spilt fri Petter Strand som utlignet for vertene etter en glimrende kontring.

I andre omgang sto kampen og vippet, men det var bortelaget som hadde de største sjansene.

  • Først i det 53. minutt ved Emil Holten som fikk tid og rom i boksen, men nikket ballen over mål.
  • Så i 77. minutt var det Shein som var svært nære på å bli tomålsscorer, men både Aaron Kiil Olsen og Storevik sto i veien.

Lørdagens uavgjortresultat er nok en kamp uten seier for Fredrikstad, som har vært i svak form i det siste.

Sist gang de vant en eliteserie-kamp var 16. mai mot KFUM.

Read Entire Article