Nå er den britiske mannen dømt til livstid i fengsel.
En britisk mann ble fredag dømt til livstid i fengsel etter å ha tvunget en kvinne til å ha sex med en rekke fremmede menn over flere tiår, skriver Sky News.
Rodney Johnston (67) ble dømt ved Norwich Crown Court og må sone minst 16 år før han kan vurderes for prøveløslatelse.
Trusler og kontroll
Ifølge retten utsatte Johnston kvinnen for systematisk seksuell utnyttelse i rundt 30 år. Han organiserte såkalte «utflukter», der hun ble tatt med til avsidesliggende skogsområder eller hoteller og tvunget til seksuelle handlinger med flere menn.
Dommer Alice Robinson sa det var «vanskelig å fatte hvor grove handlingene hadde vært», og viste til flere skjerpende forhold.
Overgrepene ble filmet og fotografert, og kvinnen ble truet dersom hun ikke gjorde som han krevde. Robinson sa at handlingene i realiteten var voldtekt, selv om de ikke er dømt som det.
Politiet: Tiltalt for nye overgrep
– For første gang er jeg fri
Kvinnen fortalte i retten at overgrepene ble en del av hverdagen hennes.
– Jeg følte meg skitten, brukt, ydmyket og livredd. Dette ble min normal, sa hun.
– For første gang på flere tiår er jeg fri.
Johnston ble funnet skyldig i flere alvorlige seksuallovbrudd, blant annet å ha tvunget en kvinne til seksuelle handlinger ved hjelp av trusler og å ha skremt et vitne.
Juryen klarte ikke å komme til enighet om en voldtektstiltale.
Politiet i Norfolk opplyser at etterforskningen fortsetter for å avklare om andre kan ha vært involvert i overgrepene.












English (US)