Baseballstjerner risikerer 65 års fengsel

3 hours ago 2



To pitchere i Major League Baseball er siktet for bedrageri og hvitvasking.

Emmanuel Clase i aksjon for Cleveland Guardians. Foto: Ken Blaze / Reuters / NTB
  • Andreas Hopen, VG

    Andreas Hopen, VG

Publisert: 10.11.2025 00:00

USA rystes av en ny gamblingskandale. To pitchere fra Cleveland Guardians, Emmanuel Clase (27) og Luis Ortiz (26), er pågrepet av politiet, mistenkt for å ha manipulert kamper.

Duoen risikerer nå opptil 65 års fengsel for bedrageri og pengehvitvasking, ifølge Aftonbladet.

«MLB kontaktet føderale myndigheter i begynnelsen av denne etterforskningen og har samarbeidet fullt ut gjennom hele prosessen», skriver ligaen i en uttalelse.

«Vi er klar over tiltalen og dagens pågripelse, og vår interne etterforskning pågår», fortsetter de.

Dette er den nyeste skandalen som rammer amerikansk idrett. I løpet av få uker har over 30 personer innen basketball, inkludert Miami Heat-stjernen Terry Rozier, blitt pågrepet for mistenkt innblanding i en kampfiksingsskandale. Seks college-spillere er også utestengt for mistenkelige kampresultater.

Amerikanske myndigheter har tatt i med hardere lut mot kampfiksing den senere tiden. I 2018 ble loven som forbød sportsbetting i alle delstater unntatt Nevada opphevet. Nå er det fritt frem å spille online i over 30 delstater.

Read Entire Article