Brann i leilighetsbygg i Moss – flere evakuert

1 hour ago 1



Nødetatene har kontroll på én person som var i en leilighet der det begynte brenne i Moss. Det er ikke meldt om alvorlige personskader.

Publisert: 03.12.2025 00:01 | Oppdatert: 03.12.2025 00:32

Øst politidistrikt meldte om saken klokka 23.49 tirsdag kveld. Ifølge politiet dreier det seg om et bygg på to etasjer med til sammen fire leiligheter.

– Det er kontroll på én person som bor i leiligheten som brenner. Det bekreftes at denne personen har vært alene i leiligheten. Man er i ferd med å evakuere resten av bygget, skrev oppdragsleder Arild Bråten i politiloggen.

I en oppdatering opplyser politiet at alle personene som var hjemme da brannen brøt ut, er evakuert. Ingen er savnet.

– Mulig at noen har fått i seg noe røyk, men det er ikke meldt om alvorlige personskader, skriver oppdragslederen.

Natt til onsdag var det mye røyk, men ikke åpne flammer fra bygningen.

Read Entire Article