Politiet i England har blitt informert om hendelsen.
Publisert 18.11.2025 19:42 Sist oppdatert 2 minutter siden
Tre elever ved ungdomsskolen Lord Williams School i Oxfordshire, som ligger i England, ble nylig fraktet til sykehuset etter en naturfagstime.
Elevene ble nemlig forgiftet, skriver The Independent.
Blandet ut i vann
En elev, og en gruppe klassekamerater, skal angivelig ha puttet kobbersulfat i vannet deres med vilje, fordi de likte den knallblå fargen det ga.
Hendelsen fant sted i en naturfagstime på skolens laboratorium i forrige uke, og elevene som fikk det i seg ble fraktet til sykehus.
Ifølge US National Pesticide Information Centre kan kobbersulfat blant annet irritere fordøyelsessystemet, gi kvalme, oppkast, diaré og smerter i øvre del av magen.
Kobbersulfater er salter som blant annet brukes til impregnering av tre og middel mot skadeinsekter på vindruer og frukt, skriver Store norske leksikon.
– Trygt hjemme
Rektor ved skolen, Neil Dimbleby, har bekreftet at elevene fikk i seg fortynnet kobbersulfat som ble tatt fra et av skolens laboratorium.
Rektoren forteller at politiet i Thames Valley ble kontaktet etter hendelsen, og at elevene måtte tilbringe en natt på sykehuset.
– Vi er glade for å kunne fortelle at alle elevene nå er trygt hjemme, sier Dimbleby.
Politiet har ikke svart på henvendelsen fra The Independent.













English (US)