Lunde spelar sin siste sesong for Noreg: Landslagstrenar er ikkje bekymra for framtida

2 hours ago 2



  • 26. november 2025 kl. 11:43

    Lunde spelar sin siste sesong for Noreg: Landslagstrenar er ikkje bekymra for framtida

    – Eit forbilde og bauta gir seg. Ein kulturberar. Det er veldig rart. Men det er sjølvsagt ei tid for alt, seier Nora Mørk til NRK.

    For nokre dagar sidan meldte Katrine Lunde og Håndballforbundet at Lunde gir seg som keeper for landslaget etter sesongen.

    Landslagstrenar Ole Gustav Gjekstad seier under pressekonferansen onsdag at dei ikkje er bekymra for keeperplassen når Lunde sluttar.

    – Kyrkjegarden er heilt full av uerstattelege personar. Denne gangen også skal vi vise at vi kan erstatte Katrine.

    Lunde spelar sitt siste meisterskap med det norske flagget på brystet når VM startar 26. november.

    – Eg trur det er mange som synest det er trist at Katrine gir seg. Nokon keeperar tenker at nå er det moglegheit å prøve seg. Litt spisse olbogar for å komme på landslaget. Men vi har gode keeperar. Det skal nok gå bra. Men det er klart, det vil alltid vere et tap for Noreg utan Katrine Lunde, seier landslagskollega Nora Mørk.

    En person står i parken iført en mørk jakke med flere logoer. Omgivelsene inkluderer trær og en bygning i bakgrunnen. Det er høst, med blader på bakken. Flere personer kan ses i avstand.

    Foto: Beate Oma Dahle / NTB
  • 26. november 2025 kl. 09:55

    Haaland ler av lagkompisen: – Han ville blitt stjerne i sosiale medier

    Erling Braut Haaland er ikke i tvil om hvem som er hans morsomste lagkamerat i Manchester City, men tror offentligheten kan se langt etter å få oppleve ablegøyene.

    Det er i et videointervju med Sky Sports at Haaland blant annet blir utfordret på hvilken City-spiller som ville vært den beste Youtuberen.

    Jærbuen får velge mellom kvartetten John Stones, Jeremy Doku, Bernardo Silva, Phil Foden.

    En lattermild Haaland er rask med å gi Doku og Bernardo merkelappen «ingen sjanse».

    – Han er morsom, men også litt kjedelig, ler Haaland om sistnevnte.

    – Jeg tenker at Phil hadde vært bra, men John hadde vært hysterisk. Men han ville ikke gjøre det. Det er overhodet ingen sjanse i livet for at han ville det, fortsetter jærbuen.

    Han legger ikke skjul på at han er Stones-fan.

    – John er en så morsom og fin fyr. Han er Barnsley, og jeg er fra Leeds, og sånne ting tuller vi med, sier Haaland – og legger etter hvert til:

    – Han er ingen stjerne i sosiale medier, men ville vært en fantastisk en. (NTB)

    To personer feirer sammen etter en fotballkamp, den ene hever begge hender i triumf. Den andre klapper og ser mot medspilleren. Begge bærer fotballdrakter med norske farger. Bakgrunnen viser en mørk stadion med tilskuere.

    Foto: Lise Åserud / NTB
  • 26. november 2025 kl. 09:23

    Langrennsesset Fjorden Ree får ekstra Ruka-sjanse – stepper inn for syk Krüger

    Simen Hegstad Krügers sykdomsforfall gjør at Andreas Fjorden Ree får gå søndagens 20 kilometer fellesstart under verdenscupåpningen i langrenn.

    Meldingen om Krügers forkjølelse kom fra Norges Skiforbund tirsdag.

    Landslagets Andreas Fjorden Ree rykker inn på laget til søndagens fellesstart i fri teknikk.

    – Det stemmer, bekrefter landslagstrener Eirik Myhr Nossum overfor NTB.

    Trønderen Fjorden Ree ble bare slått av skrellen Einar Hedegart på 10 kilometer fri teknikk under den nasjonale langrennsåpningen på Beitostølen sist søndag. Det var likevel ikke godt nok til å få klarsignal til fellesstarten i Ruka allerede da. Ree var nemlig ikke blant de forhåndsuttatte, og det var bare én plass ledig på laget.

    Den plassen tok naturlig nok Hedegart.

    Fjorden Rees 5.-plass på 10 kilometer klassisk på Beitostølen var derimot godt nok til at han ble tatt ut til den tilsvarende distansen i verdenscupstarten.

    Under forrige sesongs verdenscupåpning i Ruka endte Fjorden Ree på 13.-plass i klassiskrennet, mens han havnet helt oppe på 5.-plass på fellesstarten i fri teknikk. (NTB)

    En person sitter foran en rekke reklameplakater under en pressekonferanse. Personen har på seg en jakke med flere sponsorlogoer. Det er mikrofoner på bordet foran personen, som ser ut til å forberede en uttalelse. Bakgrunnen er dominert av ulike sponsormerker og farger.

    Foto: Terje Pedersen / NTB
  • Read Entire Article