Ruud røk ut av Masters-turnering

14 hours ago 7



Casper Ruud klarte ikke å ta seg til kvartfinale i ATP Masters-turneringen i Toronto.

 Casper Ruud røk ut i åttedelsfinalen av turneringen i Toronto. Foto: John E. Sokolowski / Reuters / NTB

Publisert: 02.08.2025 21:56

I åttedelsfinalen sto en høyreist russer på andre siden av courten, og det ble ingen enkel kamp for nordmannen.

Karen Khatsjanov hang godt med i det første settet, og gikk opp i en 3–2-ledelse før kampens første pause.

Den 16.-rangerte russeren beholdt ledelsen, og tok det første settet da han vant sitt sjette game uten å gi Ruud et eneste poeng.

Nordmannen hadde også ligget under i sett i runden som tok ham til åttedelsfinalen. Denne gangen hadde ikke 26-åringen comebacket i seg.

Ruud havnet under med to i andre settet, men gikk senere opp i en 5–4-ledelse.

Russeren viste så muskler og vant også det andre settet.

Khatsjanov vant det første settet 6–4, og det andre settet 7–5.

 Den 1.98 høye russeren går videre til åttedelsfinalen. Foto: MATTHEW STOCKMAN / AFP / NTB

I kvartfinalen av National Bank Open venter amerikanske Alex Michelsen for Khatsjanov. Den amerikanske 20-åringen er rangert som 34. på ATP-listen.

Flere store stjerner har meldt forfall til turneringen i Canada. Jannik Sinner, Novak Djokovic og Carlos Alcaraz har alle valgt å stå over grunnet småskader.

Allikevel er det andre stjerner som kunne blitt tøffe å møte for Ruud dersom han hadde gått videre.

Fjorårets vinner, Alexei Popyrin er ennå med, og oddsfavoritt Alexander Zverev er motstandere som kunne blitt motstandere.

Read Entire Article