Viking-spiss kommer hjem med skade

2 hours ago 1



Cristiano Ronaldo (40) var blant gjestene til bords i Det hvite hus tirsdag. USAs president Donald Trump kom med en melding til fotballstjernen.

Det ble holdt en storslått middag for den saudiske kronprinsen Mohammed bin Salman. Kronprinsen, som i praksis styrer Saudi-Arabia, er denne uken på besøk i Washington. Tidligere på dagen godkjente Trump salg av en «større forsvarspakke» til Saudi-Arabia.

Ronaldo tok plass ved bordenden der Trump satt. Like etter kom Trump og den saudiske kronprinsen inn.

– Sønnen min er stor fan av Ronaldo, sa Trump i en tale før middagen.

Trumps yngste sønn Barron (19) fikk også møte den portugisiske stjernen.

– Jeg tror han respekterer faren sin litt mer nå, bare fordi jeg introduserte dere for hverandre, sa Trump.

Ronaldo har tidligere uttalt at han ønsket å møte Trump. Det sa han blant annet i et intervju med Piers Morgan som ble publisert tidligere i november.

Næringslivsledere som Apples toppsjef Tim Cook og Tesla-gründer Elon Musk var også til stede i Det hvite hus.

Ronaldo var ikke den eneste med røtter fra fotballen til stede under middagen. Også president Gianni Infantino i Det internasjonale fotballforbundet (Fifa) var på plass. Neste års VM avholdes i USA, Mexico og Canada. (NTB)

Read Entire Article